Zoologické zahrady

ZOO Ohrada - Hluboká nad Vltavou

ZOO OHRADA Hluboká nad Vltavou leží v těsné blízkosti města a zámku Hluboká nad Vltavou, vedle loveckého zámku. Díky poloze v rovinaté krajině na břehu rybníka poskytuje možnost pohodlné procházky. Jedná se o menší, ale krásnou ZOO specializovanou především na faunu ČR. Zajímavé expozice: vodní ptáci, plameňáci, vydry říční, australská fauna, psouni.

Pokud chcete strávit krásný den plný zážitků, doporučujeme vám výlet právě do Hluboké nad Vltavou. Zde můžete navštívit zámek a zoo Ohrada. Hluboká nad Vltavou se nachází 32 km od Třeboně.

V zahradě si můžete prohlédnout až 256 druhů zvířat ve více než 2 000 exemplářích. Zoo je zaměřená na chov zvířat, které se vyskytují v ČR, s rozšířením na zvířata v Evropě a Asie. Nahlédnout můžete také do expozice Austráli, Ameriky a Afriky.

ZOO Ohrada dnes chová:     

  • 149 savců ve 34 druzích
  • 692 ptáků ve 146 druzích
  • 205 plazů ve 24 druzích
  • 59 obojživelníků v 8 druzích
  • 62 ryb v 19 druzích
  • 1272 bezobratlých v 25 druzích.

Zoologická zahrada je zapojena do Národní sítě stanic pro zraněné a handicapované živočichy koordinované Českým svazem ochránců přírody.

ZOO nabízí i možnost „adopce zvířat“. Zvířátko si tedy můžete "adoptovat" a přispívat na jeho pobyt v ZOO.

Otevřeno denně      

  • leden – únor     8:30 – 16:00
  • březen     8:30 – 17:00
  • duben – květen     8:30 – 18:00
  • červen – srpen     8:30 – 19:00
  • září     8:30 – 18:00
  • říjen     8:30 – 17:00
  • listopad – prosinec     8:30 – 16:00

Zoo Ohrada je příspěvkovou organizací Jihočeského kraje a jejím symbolem je vydra říční.

     

ZOO Dvorec u Borovan - park exotických zvířat

Park exotických zvířat o. p. s. Dvorec najdete v jižních Čechách (cca 20 km jižně od Českých Budějovic) uprostřed cesty mezi Borovany a Trhovými Sviny. Leží v krásném lesním prostředí mezi dvěma turisticky zajímavými oblastmi - Třeboňskem a Novohradskem.

Najdete zde několik kvalitních výběhů pro velké kočky, pro primáty, medvěda brtníka  a v posledním roce také pro kopytnatce. Kolekce zvířat se rozrostla o vzácné tygry indické, levharty skvrnité, lemury, velblouda dvouhrbého a další neméně zajímavá zvířata, mezi něž patří některé domestikované druhy, které v Evropě postupně mizí – prase mangalica, ovce quessanská, ovce cápová. Nesmíme opomenout ani vybudování bezbariérových chodníků pro návštěvníky a parkoviště.

                              

Pravidelně se zde konají akce typu Den dětí, zahájení sezony, oslava založení parku, rozloučení s prázdninami nebo křtiny narozených mláďat, kterých nebylo málo.

V zoo dále najdete:

Hospůdku U krokodýla, což je menší bufet, který Vám nabídne točené pivo, kofolu a další nápoje, k jídlu klobásy, párečky nebo výbornou domácí pizzu v 6 druzích, nanuky, kávu a další dobroty.

Můžete si zde zakopit také suvenýry, upomínkové předměty a další drobnosti.

Otevírací doba

  • Květen až srpen 9.00 - 18.00
  • Září a říjen 9.00 - 17.00

 

Krokodýlí zoo Protivín

Krokodýlí zoo Protivín vznikla na základě soukromého chovu provozovatele této zoo Miroslava Procházky. Krokodýly se zabýval již v mládí ve Stanici mladých přírodovědců v Písku, kde získal základní znalosti v chovu krokodýlů. Sám je chová privátně od roku 1996, nicméně celistvou kolekci krokodýlích druhů začal budovat v roce 2000. Od roku 2005 krokodýly úspěšně rozmnožuje. 
 

Chovatelský a výstavní záměr

Výstavním záměrem je v cílové podobě vystavovat všech 23 recentních krokodýlích druhů. Tento záměr je doplněn vybudováním zoologického muzea, kde budou vystaveny osteologické a v menší míře i dermoplastické preparáty nejen krokodýlů.
Po stránce chovatelské je kladen důraz na sestavení chovných skupin ohrožených a kriticky ohrožených druhů krokodýlů a to nejen v samotné expozici, ale i na farmě, tak aby tato zvířata měla optimální podmínky k rozmnožování.
V současné době jsou tyto skupiny vytvořeny u pěti / Alligator sinensis, Crocodylus siamensis, Crocodylus rhombifer, Crocodylus mindorensis, Tomistoma schlegelii/ ze sedmi ohrožených a kriticky ohrožených druhů, přičemž dva /C. rhombifer a C. siamensis/ se již rozmnožují.

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion Admirál v Třeboni hodnocení